zdolne-bestie-baner-rozmiarówka

W celu ułatwienia Wam doboru akcesoriów dla Waszych pupili przygotowaliśmy poradnik mierzenia. Jeśli jednak mielibyście kłopot z doborem – zapraszamy do kontaktu chętnie Wam doradzimy.

Jak zmierzyć psa?

Najpierw określ do wyboru jakich akcesoriów będzie potrzebny wymiar:

Obroża na klamrę: wymiar B
Obroża półzaciskowa: wymiar A, B
Obroża typu martingale: wymiar A,B
Szelki: wymiar C, D, E, F 

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Postaraj się mierzyć w miejscach zaznaczonych na obrazku. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Zdolne_Bestie_Chwila_nieuwagi_Jak_zmierzyć_psa

Tabela rozmiarów obroży dla psa

Jak dobrać obrożę na klamrę

Obroża na klamrę jest najpopularniejszym typem obroży. Klasyczna obroża, z regulacją w zakresie rozmiarów podanych w tabeli. W naszych projektach używamy mrozoodpornych klamer, dlatego nie ma obawy, że w czasie zimowych szaleństw zapięcie zawiedzie i Wasz pupil oddali się bez kontroli. Jeśli jednak nie ufacie niezawodności tego materiału istnieje możliwość uszycia obroży z dodatkowym zabezpieczeniem – prosimy o zaznaczenie tej opcji przy składaniu zamówienia.

Dlaczego w naszych obrożach stosujemy klamrę ?

Klasyczne obroże zwykle zapinane są na dwa sposoby – zapięciem ze sprzączki regulującej szerokość obroży za pomocą oczek wykonanych w taśmie lub klamrą. Klamra gwarantuje szybsze zapinanie oraz rozpinanie obroży co znacznie ułatwia codziennie spacery z psem. Dodatkowo regulacja zastosowana w tym modelu umożliwia dokładniejsze dopasowanie obwodu obroży do szyi waszego pupila. Klamra wykonana jest z mrozoodpornego tworzywa DURAFLEX dzięki czemu można spokojnie używać jej przez cały rok.

Jak regulować obrożę na klamrę?

Po założeniu na szyję psa pomiędzy obrożą a jego skórą powinno pozostać na tyle dużo luzu, aby można było swobodnie wsunąć dwa palce. Jeśli obroża zapięta będzie ciaśniej istnieje ryzyko podduszenia psa.

Jak dobrać szerokość obroży?

Odpowiednio dobrana obroża, zapewniająca swobodę ruchów i minimalizująca ryzyko podduszenia powinna być szeroka na dwa kręgi szyjne psa.

Nasze obroże szyjemy w szerokościach: 1,5cm – dla mikro piesków; 2cm – dla małych psów; 2,5cm – dla średnich psów; 3,7cm – dla dużych psów

Dla jakich psów?

Klasyczna obroża na klamrę idealnie sprawdzi się w przypadku gdy głowa psa jest szersza od szyi. W przypadku kiedy pies gwałtownie pociągnie nie ma obawy, że wyswobodzi się z obroży. Jeśli posiadasz psa o wąskiej głowie lub z bujną sierścią polecamy zastosować obroże półzaciskowe zwykłe lub typu martingale.

Jak dobrać obrożę półzaciskową

Jak działa obroża półzaciskowa?

Obroża pózaciskowa jest świetnym rozwiązaniem dla właścicieli nie lubiących klasycznego zapięcia na klamrę. Zdarza się, że u psów z bujną kryzą klamra przycina włos, lub dopasowana obroża wyciera delikatną sierść. Ten typ obroży z założenia jest luźniejszy, zaciska się w momencie, gdy pies pociągnie na smyczy. Zapobiegnie to wysbodzeniu się z obroży. Odpowiednio wyregulowana nie powinna podduszać psa.

Jak regulować obrożę półzaciskową?

Obrożę należy rozluźnić i włożyć psu przez głowę. Następnie pociągnąć luźną część, tak aby pętla zacisnęła się do ogranicznika. Jeśli zaciśnięta obroża zbyt mocno uciska szyję psa należy ją rozluźnić na regulatorze. Jeśli jest zbyt luźna należy ją ściągnąć. Prawidłowo dopasowana obroża powinna być na tyle luźna by móc swobodnie włożyć pod nią dwa palce. Rozmiary podane w tabeli na stronie dotyczą zaciśniętej obroży.

Jak dobrać szerokość obroży?

Wygodna i bezpieczna obroża dla psa powinna obejmować jego dwa kręgi szyjne.

Dla jakich psów?

Tego typu obroża świetnie sprawdzi się u psów z bujną kryzą, u których standardowe obroże na klamrę wycierają włos lub wcinają go w klamerkę. Polecamy też dla psów o grubszej szyi niż głowie i wyślizgujących się z obroży, odpowiednia regulacja obwodu pomoże temu zapobiec.

Nie jest to obroża treningowa, należy właściwie ją wyregulować i stosować do codziennych spacerów.

Jak dobrać obrożę typu martingale

turkusowa wzorzysta obroża typu martingale

Jak działa obroża półzaciskowa typu martingale?

Obroża tego typu składa się z dwóch taśmowych pętli. Dzięki temu możliwe jest wyregulowanie jej tak, żeby nie przyduszała psa. Większa pętla stanowi właściwą obrożę, mniejsza działa jako ‚zamknięcie’. W momencie, gdy pies napnie smycz mała pętelka przybliża do siebie krawędzie obroży, co uniemożliwia wydostanie się z niej psa.

Jak regulować obrożę typu martingale?

Obroża posiada standardowy plastikowy regulator. Na początku należy maksymalnie ją wydłużyć. Po założeniu obroży na szyję zmniejszamy jej obwód do momentu gdy większa taśma obejmuje szyję, pozostawiając luzu na dwa palce. Długość mniejszej pętli nie powinna być uwzględniana przy pomiarach. Służy ona jedynie do ściskania krawędzi obroży w momencie ciągnięcia przez psa.

Uwaga! Rozmiarówka zawiera obwód szyi – jest mierzony wewnątrz większej pętli naszych obroży.

Jak dobrać szerokość obroży?

Obroża typu martingale podobnie jak wcześniejsze, powinna obejmować dwa kręgi szyjne psa.

Dla jakich psów?

Tego typu obroża świetnie sprawdzi się u psów z bujną kryzą, u których standardowe obroże na klamrę wycierają włos lub wcinają go w klamerkę. Polecamy też dla psów o grubszej szyi niż głowie i wyślizgujących się z obroży, odpowiednia regulacja obwodu pomoże temu zapobiec.

Nie jest to obroża treningowa, należy właściwie ją wyregulować i stosować do codziennych spacerów.

Jak dobrać szelki typu guard dla psa

Dlaczego warto stosować szelki guard i dla jakich psów?

Szelki dla psa to niewątpliwe wygodniejsze rozwiązanie na dłuższe wyprawy oraz przy psach  ciągnących, bo spacer na obroży jest wtedy mocno obciążający dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze wyregulowane szelki guardy dostosowują się do sylwetki Twojego psiaka, nie krępując jego ruchów, dodatkowo obciążenie rozkłada się na większym obszarze ciała. Jest to typ szelek najbardziej polecany przez zoofizjoterapeutów. Nie oduczą psa ciągnąć (to uczyni tylko dobry trening, najlepiej pod okiem profesjonalisty), ale sprawią, że spacer nie będzie psu sprawiał dyskomfortu. Polecamy je na codzienne spacery oraz na dłuższe wypady za miasto.

Czym wyróżniamy się od konkurencji?

Z myślą o psiakach czujących dyskomfort w czasie przekładania szelek przez głowę zastosowaliśmy szelki posiadające dwie klamry – jedną na obręczy szyjnej, drugą na obręczy piersiowej. To rozwiązanie nie występuje tylko w rozmiarach XS oraz S, klamra mocno blokuje możliwość regulacji paska szyjnego. Jeśli chciałbyś szelki w tym rozmiarze z klamrą – prosimy o dodanie tej informacji w uwagach do zamówienia wraz  podaniem obwodu oznaczonego na grafice literą C – uszyjemy szelki dopasowane do Twojego pupila. Dodatkowo rozmiary L, XL oraz XXL posiadają na pleckach uchwyt do przytrzymania psiaka, nie wykonujemy go w mniejszych rozmiarach ze względu na krótszy odcinek D – rączka byłaby zbyt krótka, żeby wygodnie z niej korzystać.

Jak regulować szelki typu guard?

Szelki tego typu składają się z pięciu taśm z czego cztery z nich są regulowane. Dzięki temu możliwe jest wyregulowanie ich tak, żeby idealnie pasowały na psa. Paski należy wyregulować w miarę ciasno, zostawiając luz pozwalający wsunąć swobodnie dwa palce. Zbyt luźne dopasowanie szelek może skutkować tym, że będą mocno przesuwać się na grzbiecie psa,  w najgorszym wypadku uda mu się z nich wyswobodzić. Zbyt ciasno dopasowane mogą powodować otarcia i krępować ruchy. Prawidłowo wyregulowane szelki będą odrobinę „pracować” na grzbiecie, to znaczy, że w czasie spaceru mogą delikatnie przekręcać się w prawo lub lewo. Jeśli przekręcają się zbyt mocno, trzeba poprawić regulację lub dobrać inny rozmiar.

Jak dobrać rozmiar szelek?

W doborze rozmiaru pomoże nasza tabela. Przygotowałyśmy też wskazówki, które pomogą Wam dobrać rozmiar do konkretnej rasy, jednak psy bywają bardzo zróżnicowane pod względem wielkości, dlatego polecamy zmierzyć psa przed zakupem – dzięki temu wybierzesz rozmiar idealnie dopasowany do Twojego pupila. Dla psów o masywniejszej budowie polecamy wybrać szersze taśmy.

XS – szerokość 1,5cm – psy miniaturowe lub koty

S – szerokość 1,5cm lub 2 cm – psy małe

M – szerokość 2cm lub 2,5cm – psy małe lub średnie

L – szerokość 2,5cm – psy średnie – np. polski gończy, border collie

XL – szerokość 2,5cm – psy duże – np. owczarek niemiecki

XXL – szerokość 3,7cm – psy duże

Jak dobrać smycz? Jakie są rodzaje smyczy?

Smycz miejska

Smycz miejska długości 120cm, 150cm lub 200cm to dodatek, dzięki któremu twój psiak wyróżni się na mieście.  Nasze smycze wykonane są z solidnej taśmy drukowanej w twój ulubiony wzór. Wygodna rączka, kółeczko do zapięcia akcesoriów, mocny, pojedynczy karabinek i stała długość smyczy to wszystko czego potrzebujecie żeby zadać szyk na niejednym krawężniku.

Jak dobrać smycz miejską?

Nasze smycze dostępne są w 3 szerokościach:

1,5 cm – dedykowane mikro i małym pieskom

2 cm – dedykowane małym i średnim psom

2,5 cm – dedykowane średnim i dużym psom

Smycz przepinana

Smycz przepinana to smycz wielozadaniowa – w razie potrzeby można regulować jej długość, dostosowując ją do warunków otoczenia. Na tłocznych chodnikach bezpieczniej będzie mieć psiaka przy sobie, na spacerze w parku można wydłużyć dystans pozwalając na swobodne węszenie i eksplorację otoczenia. Nie ważne, którą długość wybierzesz, w każdej przykujesz wzrok przechodniów dzięki naszym autorskim wzorom. Smycz posiada dwa solidne karabinki na obydwu końcach oraz zestaw kółeczek umożliwiających regulację wedle potrzeby lub przypięcie dodatkowych akcesoriów.

Nasze smycze przepinane występują w dwóch szerokościach:

2cm – dla małych i średnich psów

2,5cm – dla dużych psów

Smycze przepinane są cięższe niż smycze miejskie ze względu na ilość okuć, dlatego nie polecamy ich dla mikro i małych piesków.

Jak dobrać kantar? Jakie są rozmiary kantarów?

Na rysunku obok pokazujemy w jaki sposób zmierzyć głowę konia, aby dobrać odpowiedni rozmiar kantara. Nasze kantary występują w 4 rozmiarach:

  1. PONY
  2. COB
  3. FULL
  4. XFULL

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close