zdolne-bestie-baner-rozmiarówka

W celu ułatwienia Wam doboru akcesoriów dla Waszych pupili przygotowaliśmy poradnik mierzenia. Jeśli jednak mielibyście kłopot z doborem – zapraszamy do kontaktu chętnie Wam doradzimy.

Jak zmierzyć psa?

TABELE ROZMIARÓW

Wybierz typ akcesoriów z poniższej listy i rozwiń szczegóły

pies-wymiary3

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Postaraj się zmierzyć psa w miejscu zaznaczonym na grafice i podpisanym literą B. Obroża na klamrę po zapięciu powinna obejmować szyję na tyle luźno, by wsunąć pod nią dwa palce, ale również na tyle ciasno by nie zsunęła się przez uszy. Pies powinien czuć się w niej swobodnie.


ROZMIAR  /  OBWÓD SZYI  /   SZEROKOŚĆ TAŚMY

XS /  20 30cm  / 1,5cm

S  /  28 – 38cm  /  2cm lub 2,5cm

M  / 32 – 42cm  / 2cm lub 2,5cm

L  /  38 – 52cm  /  2,5cm lub 3,7cm

XL /  48 – 65cm  / 3,7cm

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Postaraj się zmierzyć psa w miejscu zaznaczonym na grafice i podpisanym literą B. Obroża na sprzączkę po zapięciu powinna obejmować szyję na tyle luźno, by wsunąć pod nią dwa palce, ale również na tyle ciasno by nie zsunęła się przez uszy. Najlepiej jeśli obwód szyi Twojego psa wypada w połowie podanego zakresu. Regulacja w obroży na sprzączkę wykonana jest co 2 cm. Pies w zapiętej obroży powinien czuć się swobodnie.


ROZMIAR  /  OBWÓD SZYI  /   SZEROKOŚĆ TAŚMY

S  /  28 – 36cm  /  2,5cm

M  / 32 – 40cm  / 2,5cm lub 3cm

L  /  38 – 50cm  /  3cm

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Postaraj się zmierzyć psa w miejscu zaznaczonym na grafice i podpisanym literą A i B. Obroża półzaciskowa nie rozpina się, zakłada się ją przez głowę. Po założeniu powinna luźno leżeć na szyi, regulujemy ją tak, aby po zaciśnięciu ciasno obejmowała odcinek (A, za uszami) uniemożliwiając psu wyswobodzenie się z niej, na szyi (B) po zaciśnięciu powinien zostać delikatny luz. Pies w zaciągniętej obroży powinien czuć się swobodnie, nie może być podduszany.


ROZMIAR  /  OBWÓD SZYI  /   SZEROKOŚĆ TAŚMY

XS / 20 – 30cm + 4cm zacisku / 1,5cm

S  /  28 – 38cm + 5cm zacisku /  2cm lub 2,5cm

M  / 32 – 42cm + 6cm zacisku / 2cm lub 2,5cm 

L  /  38 – 52cm + 8cm zacisku /  2,5cm lub 3,7cm

XL / 48 – 65cm + 8cm zacisku / 3,7cm

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Postaraj się zmierzyć psa w miejscu zaznaczonym na grafice i podpisanym literą A i B. Obroża martingale nie rozpina się, zakłada się ją przez głowę. Po założeniu powinna luźno leżeć na szyi, regulujemy ją tak, aby po zaciśnięciu ciasno obejmowała odcinek (A, za uszami) uniemożliwiając psu wyswobodzenie się z niej, na szyi (B) po zaciśnięciu powinien zostać delikatny luz. Pies w zaciągniętej obroży powinien czuć się swobodnie, nie może być podduszany.


ROZMIAR  /  OBWÓD SZYI  /   SZEROKOŚĆ TAŚMY

XS / 20 – 30cm + 4cm zacisku / 1,5cm

S  /  28 – 38cm + 5cm zacisku /  2cm lub 2,5cm

M  / 32 – 42cm + 6cm zacisku / 2cm lub 2,5cm 

L  /  38 – 52cm + 8cm zacisku /  2,5cm lub 3,7cm

XL / 48 – 65cm + 8cm zacisku / 3,7cm

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Postaraj się zmierzyć w miejscach zaznaczonych na grafice literami C, D, E, F. Szelki powinny luźno przylegać do ciała, nie krępując ruchów psa. Jeśli Twój pies jest delikatnej budowy wybierz węższe paski.


ROZMIAR  /  OBWÓD C  /   DŁUGOŚĆ D / DŁUGOŚĆ E / OBWÓD F / SZEROKOŚĆ TAŚMY

XS / 20-30cm / 6cm / 8-12cm / 24-40cm / 1,5cm

S  / 30-40cm / 8cm / 13-19cm 35-55cm /  2cm 

M  / 38-46cm / 12cm / 16-22cm / 48-65cm / 2cm lub 2,5cm

L  / 42-63cm / 14m / 20-26cm / 58-76cm /  2,5cm

XL / 50-70cm / 16cm / 24-30cm / 70-100cm / 3,7cm

Do mierzenia najlepiej wykorzystać miękką miarkę krawiecką. Postaraj się zmierzyć konia w miejscach zaznaczonych na grafice. Kantar powinien obejmować głowę konia nie opinając go zbyt mocno i nie wisieć luźno.


ROZMIAR  /  OBWÓD A  /   OBWÓD B / ODCINEK C / ODCINEK F / SZEROKOŚĆ TAŚMY

PONY/ 65-73cm  / 87-101cm / 15cm / 13cm / 2cm

COB / 70-77cm / 95-106cm / 17cm / 14cm /  2cm 

FULL  / 70-80cm / 101-114cm / 19cm / 17cm /  2,5cm

XFULL / 70-80cm / 105-117m / 21,5cm / 20cm /  2,5cm

Jak dobrać akcesoria?

Jaki typ obroży będzie najlepszy dla Twojego psa? Czym się różni smycz miejska od przepinanej? Jak działają szelki guard?

Przygotowaliśmy dla Was poradnik o tym czym charakteryzują się poszczególne typy akcesoriów, dla kogo je polecamy, oraz czym się kierować przy wyborze. Mamy nadzieję, że pomogą rozwiać wątpliwości i dokonać najlepszego wyboru. 

Obroża na klamrę jest najpopularniejszym typem obroży. Klasyczna obroża, z regulacją w zakresie rozmiarów podanych w tabeli. W naszych projektach używamy mrozoodpornych klamer, dlatego nie ma obawy, że w czasie zimowych szaleństw zapięcie zawiedzie i Wasz pupil oddali się bez kontroli. W obrożach w szerokości 3,7cm dodatkowo stosujemy dodatkowy D-ring do wpinania smyczy.

Dlaczego w naszych obrożach stosujemy klamrę ?

Klasyczne obroże zwykle zapinane są na dwa sposoby – zapięciem ze sprzączki regulującej szerokość obroży za pomocą oczek wykonanych w taśmie lub klamrą. Klamra gwarantuje szybsze zapinanie oraz rozpinanie obroży co znacznie ułatwia codziennie spacery z psem. Dodatkowo regulacja zastosowana w tym modelu umożliwia dokładniejsze dopasowanie obwodu obroży do szyi waszego pupila. Klamra wykonana jest z mrozoodpornego tworzywa DURAFLEX dzięki czemu można spokojnie używać jej przez cały rok.

Jak regulować obrożę na klamrę?

Po założeniu na szyję psa pomiędzy obrożą a jego skórą powinno pozostać na tyle dużo luzu, aby można było swobodnie wsunąć dwa palce. Jeśli obroża zapięta będzie ciaśniej istnieje ryzyko podduszenia psa.

Jak dobrać szerokość obroży?

Odpowiednio dobrana obroża, zapewniająca swobodę ruchów i minimalizująca ryzyko podduszenia powinna być szeroka na dwa kręgi szyjne psa.

Dla jakich psów?

Klasyczna obroża na klamrę idealnie sprawdzi się w przypadku gdy głowa psa jest szersza od szyi. W przypadku kiedy pies gwałtownie pociągnie nie ma obawy, że wyswobodzi się z obroży. Jeśli posiadasz psa o wąskiej głowie lub z bujną sierścią polecamy zastosować obroże półzaciskowe zwykłe lub typu martingale.


Zalety:
 Baza z bardzo wytrzymałej, drukowanej taśmy nośnej o szerokości 1,5cm, 2 cm, 2,5cm lub 3,7cm
Zapięcie na mrozoodporną klamrę Duraflex®
Ten rodzaj obroży jest lekki, dzięki zastosowaniu dużej ilości plastikowych dodatków
D-ring do zapięcia smyczy jest zgrzewany, co czyni go bardzo wytrzymałym. W szerokości 3,7cm standardowo wszywamy dwa D-ringi (wersja bezpieczna)
Obrożę na klamrę szybko można założyć i zdjąć po spacerze
 Łatwo sprać z niej zabrudzenia

Nie zalecamy dla:

Psów z bogatą kryzą – dłuższa sierść może wcinać się w klamerkę

Dla psów bardzo energicznych – przy niedokładnie zapiętej klamrze lub dużej sile szarpnięcia istnieje ryzyko wyłamania fragmentu klamry

Dla psów uciekinierów, o drobnej głowie – cofając się mogą wyślizgnąć się z obroży

Jak działa obroża półzaciskowa?

Obroża pózaciskowa jest świetnym rozwiązaniem dla właścicieli nie lubiących klasycznego zapięcia na klamrę. Zdarza się, że u psów z bujną kryzą klamra przycina włos, lub dopasowana obroża wyciera delikatną sierść. Ten typ obroży z założenia jest luźniejszy, zaciska się w momencie, gdy pies pociągnie na smyczy. Zapobiegnie to wysbodzeniu się z obroży. Odpowiednio wyregulowana nie powinna podduszać psa.

Jak regulować obrożę półzaciskową?

Obrożę należy rozluźnić i włożyć psu przez głowę. Następnie pociągnąć luźną część, tak aby pętla zacisnęła się do ogranicznika. Jeśli zaciśnięta obroża zbyt mocno uciska szyję psa należy ją rozluźnić na regulatorze. Jeśli jest zbyt luźna należy ją ściągnąć. Prawidłowo dopasowana obroża powinna być na tyle luźna by po zaciśnięciu móc swobodnie włożyć pod nią dwa palce, ale też na tyle ciasna by nie przejść przez uszy psa.

Jak dobrać szerokość obroży?

Wygodna i bezpieczna obroża dla psa powinna obejmować jego dwa kręgi szyjne.

Dla jakich psów?

Tego typu obroża świetnie sprawdzi się u psów z bujną kryzą, u których standardowe obroże na klamrę wycierają włos lub wcinają go w klamerkę. Polecamy też dla psów o grubszej szyi niż głowie i wyślizgujących się z obroży, odpowiednia regulacja obwodu pomoże temu zapobiec. Nie jest to obroża treningowa, należy właściwie ją wyregulować i stosować do codziennych spacerów.


Zalety:
 Baza z bardzo wytrzymałej, drukowanej taśmy nośnej o szerokości 2 cm lub 2,5cm
Nie ma zapięcia, które mogłoby ulec uszkodzeniu, można ją stosować przy naprawdę silnych psach
Odpowiednia dla psów uciekinierów oraz o bujnej kryzie
O-ringi zastosowane w obroży są zgrzewane, co czyni je bardzo wytrzymałymi
 Łatwo sprać z niej zabrudzenia

Nie zalecamy dla:

Dla psów o bardzo chudej i delikatnej szyjce, lepiej wtedy wybrać półzacisk typu martingale

Nie polecamy tego typu obroży dla psów nie lubiących przekładania akcesoriów przez głowę

Jak działa obroża półzaciskowa typu martingale?

Obroża tego typu składa się z dwóch pętli. Dzięki temu możliwe jest wyregulowanie jej tak, żeby nie przyduszała psa. Większa pętla stanowi właściwą obrożę, mniejsza działa jako ‚zamknięcie’. W momencie, gdy pies napnie smycz mała pętelka przybliża do siebie krawędzie obroży, co uniemożliwia wydostanie się z niej psa.

Jak regulować obrożę typu martingale?

Obroża posiada standardowy plastikowy regulator. Na początku należy maksymalnie ją wydłużyć. Po założeniu obroży na szyję zaciskamy ją, i zmniejszamy jej obwód do momentu gdy większa taśma obejmuje szyję, pozostawiając luzu na dwa palce, będąc na tyle ciasna, żeby nie przejść przez uszy psa.

Jak dobrać szerokość obroży?

Obroża typu martingale podobnie jak wcześniejsze, powinna obejmować dwa kręgi szyjne psa.

Dla jakich psów?

Tego typu obroża świetnie sprawdzi się u psów z bujną kryzą, u których standardowe obroże na klamrę wycierają włos lub wcinają go w klamerkę. Polecamy też dla psów o grubszej szyi niż głowie i wyślizgujących się z obroży, odpowiednia regulacja obwodu pomoże temu zapobiec. Nie jest to obroża treningowa, należy właściwie ją wyregulować i stosować do codziennych spacerów.


Zalety:
 Baza z bardzo wytrzymałej, drukowanej taśmy nośnej o szerokości 2 cm lub 2,5cm
Nie ma zapięcia, które mogłoby ulec uszkodzeniu, można ją stosować przy naprawdę silnych psach
 Jest lżejsza od standardowego półzacisku, nadaje się dla psów o delikatniejszej budowie
Odpowiednia dla psów uciekinierów oraz o bujnej kryzie
D-ring zastosowany w obroży jest zgrzewany, a łączniki odlewane, co czyni konstrukcję obroży bardzo wytrzymałą
 Łatwo sprać z niej zabrudzenia

Nie zalecamy dla:

Nie polecamy tego typu obroży dla psów nie lubiących przekładania akcesoriów przez głowę

Czym charakteryzuje się obroża na sprzączkę?

Jak regulować obrożę na sprzączkę

Jak dobrać szerokość obroży

Dla jakich psów


Zalety:
 Baza z bardzo wytrzymałej, drukowanej taśmy nośnej o szerokości 2 cm lub 2,5 cm
Mocne zapięcie na metalową sprzączkę rymarską, dziurki są zakuwane oczkami kaletniczymi
Posiada obszycie z taśmy o mocnym odblasku, co zwiększa widoczność psa
 Jest podszyta miękką siateczką, lepiej oddycha i minimalizuje ryzyko obtarć
 Łatwo sprać z niej zabrudzenia

Nie zalecamy dla:

Psów z bogatą kryzą – dłuższa sierść może wcinać się w sprzączkę

Dla psów o drobnych szyjkach – ta obroża jest szersza, ale też masywniejsza i sztywniejsza od zwykłej obroży taśmowej

Nietypowego obwodu – dziurkowanie jest co 2cm, nie wyregulujemy jej tak precyzyjnie jak obroży z suwanym regulatorem

Dlaczego warto stosować szelki guard i dla jakich psów?

Szelki dla psa to niewątpliwe wygodniejsze rozwiązanie na dłuższe wyprawy oraz przy psach ciągnących, bo spacer na obroży jest wtedy mocno obciążający dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze wyregulowane szelki guardy dostosowują się do sylwetki Twojego psiaka, nie krępując jego ruchów, dodatkowo obciążenie rozkłada się na większym obszarze ciała. Jest to typ szelek najbardziej polecany przez zoofizjoterapeutów. Nie oduczą psa ciągnąć (to uczyni tylko dobry trening, najlepiej pod okiem profesjonalisty), ale sprawią, że spacer nie będzie psu sprawiał dyskomfortu.

 Jak regulować szelki typu guard?

Szelki tego typu składają się z pięciu taśm z czego cztery z nich są regulowane. Dzięki temu możliwe jest wyregulowanie ich tak, żeby idealnie pasowały na psa. Paski należy wyregulować w miarę ciasno, zostawiając luz pozwalający wsunąć swobodnie dwa palce.


Zalety:
 Baza z bardzo wytrzymałej, drukowanej taśmy nośnej
Konstrukcja przyjazna dla psiego układu ruchu, nie krępuje
 Nadają się na codzienne spacery oraz do amatorskiego sportu – np. wycieczka, początki canicrossu
Dzięki przedniej klamrze odpowiednie dla psów nie lubiących przekładania akcesoriów przez głowę (uwaga! przednia klamra standardowo jest od rozmiaru M)
 Łatwo sprać z nich zabrudzenia

Zwróć uwagę na:

Szelki ‚pracują’ na psie, przez co nawet dobrze wyregulowane mogą się w pewnym stopniu przekręcać

Na mocno emocjonujące się psiaki szelki mogą działać pobudzająco, zalecamy wtedy przepięcie na obrożę

Psy o delikatnym włosie mogą wycierać się pod paszkami

Czym charakteryzuje się smycz miejska?

Smycz miejska to dodatek, dzięki któremu twój psiak wyróżni się na mieście. Nasze smycze wykonane są z miękkiej i wytrzymałej taśmy nośnej drukowanej w kolorowe autorskie wzory. Wygodna rączka, d-ring do wpięcia akcesoriów, mocny, pojedynczy karabinek i stała długość smyczy to wszystko czego potrzebujecie żeby zadać szyk na niejednym krawężniku.

Dla podniesienia komfortu rączkę w smyczy miejskiej możemy podszyć materiałem z oddychającej siatki.

Jak dobrać smycz miejską?

Dzięki niskiej wadze będzie dobrym wyborem jeśli masz drobnego lub małego psa. Zwróć jednak uwagę na to, że długość smyczy jest stała. Dla małych psów polecamy 160cm, dla średnich i dużych 200cm, pozwoli im to na swobodniejszą eksplorację. Smyczy miejskiej używaj na codziennych spacerach, jeśli planujesz dłuższe wycieczki rozważ zakup dłuższej smyczy przepinanej lub linki treningowej.


Zalety:
Baza z bardzo wytrzymałej, drukowanej taśmy nośnej o szerokości 1,5cm, 2 cm lub 2,5cm
Lekka, posiada jeden mocny karabińczyk i jedno spawane półkółko przy rączce
 Dobry wybór na codzienne spacery
 Łatwo sprać z niej zabrudzenia

Zwróć uwagę na:

Długość smyczy nie jest regulowana

W przypadku psa, który gryzie smycz istnieje ryzyko przegryzienia taśmy (jest odporna na rozciąganie, jednak nie na psie zęby)

Smycz przepinana to smycz wielozadaniowa – w razie potrzeby można regulować jej długość, dostosowując ją do warunków otoczenia. Na tłocznych chodnikach bezpieczniej będzie mieć psiaka przy sobie, na spacerze w parku można wydłużyć dystans pozwalając na swobodne węszenie i eksplorację otoczenia. Nie ważne, którą długość wybierzesz, w każdej przykujesz wzrok przechodniów dzięki naszym autorskim wzorom. Smycz posiada dwa solidne karabinki na obydwu końcach oraz zestaw kółeczek umożliwiających regulację wedle potrzeby lub przypięcie dodatkowych akcesoriów. Nasze smycze przepinane występują w dwóch szerokościach: 2cm – dla małych i średnich psów 2,5cm – dla dużych psów Smycze przepinane są cięższe niż smycze miejskie ze względu na ilość okuć, dlatego nie polecamy ich dla mikro i małych piesków.


Zalety:
 Baza z bardzo wytrzymałej, drukowanej taśmy nośnej o szerokości 1,5cm, 2 cm lub 2,5cm
Długość można regulować przy pomocy dwóch mocnych karabińczyków oraz 4 zgrzewanych D-ringów, daje to wiele konfiguracji
W zależności od przepięcia można używać jej w różnych sytuacjach
 Łatwo sprać z niej zabrudzenia

Zwróć uwagę na:

Smycz przepinana jest znacznie cięższa od smyczy miejskiej ze względu na większą ilość okuć (szczególnie z okuciami z mosiądzu)

W przypadku psa, który gryzie smycz istnieje ryzyko przegryzienia taśmy (jest odporna na rozciąganie, jednak nie na psie zęby)

Darmowa dostawa na terenie Polski od 300zł! Czas realizacji zamówień standardowych 1-3 dni robocze, personalizowanych do 7 dni roboczych.

X