Szelki dla kota

Filtruj

Wyświetlanie 1–12 z 29 wyników

Załaduj kolejne Załaduj kolejne Nie ma więcej produktów do wyświetlenia

Szelki dla kota

Jeżeli planujesz zabierać Twojego kota na spacery najlepszym wyborem będzie zakup odpowiednich szelek oraz smyczy. Przestraszony kot może łatwo wyswobodzić się z obroży, szelki dzięki swojej konstrukcji uniemożliwią mu ucieczkę.

Jak dobrać szelki dla kota

Wybierając szelki dla kota zwróć uwagę na jakość wykonania oraz typ szelek. Kot niewychodzący rozpoczynający dopiero spacery na szelkach może przestraszyć się wielu rzeczy na dworze. Jeśli szelki będą źle dopasowane to może skończyć się to jego ucieczką. Szelki typu guard posiadają dwie obręcze (na szyi oraz klatce piersiowej) połączone paskami na brzuszku oraz na pleckach, dzięki czemu zapobiegają łatwemu wyswobodzeniu się. Przed rozpoczęciem spacerów z kotem należy przyzwyczaić zwierzę do zakładania szelek w domu, na krótkie okresy czasu.

Rozmiar szelek dla kota

Koty są dużo drobniejszej budowy niż psy dlatego wybierając szelki dla kota powinniśmy skupić się na mniejszych rozmiarach: XS oraz S. Przed zakupem zmierz kota w miejscach zaznaczonych na grafice (u nasady szyi, wokół klatki piersiowej za przednimi łapkami, wzdłuż mostka oraz wzdłuż plecków). Dobrze dobrane szelki nie powinny krępować ruchu kota, jednocześnie nie pozwalając mu się z nich wyswobodzić. Standardowy wymiar nie pasuje? Możemy uszyć szelki idealnie dopasowane dla Twojego kota, napisz nam w wiadomości do zakupu, które paski trzeba wydłużyć/skrócić.

Dla małych kotów polecamy szelki w rozmiarze XS szerokości taśmy 1,5cm. Dla dużych i cięższych kotów wybierz szelki w rozmiarze S i szerokości taśmy 1,5cm lub 2cm. Jeśli Twój kot ma bardzo delikatną sierść wybierz szelki z kolekcji Komfort, są w całości obszywane miękkim velvetem.