Smycz treningowa

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Smycz treningowa dla psa

Znajdziesz u nas smycze treningowe w 6 uniwersalnych kolorach i 4 długościach. Jeśli nie pracowałeś wcześniej ze smyczą treningową wybierz na początek smycz o mniejszej długości, żeby przyzwyczaić się do ogarniania takiej ilości taśmy! Nasze smycze taśmowe mają szerokość 2cm i polecamy je dla średnich psiaków 10 – 20kg. Smycz Treningowa jest lekka, wytrzymała i szybko schnie. Można ją prać w pralce w delikatnych środkach piorących i suszyć rozłożoną (nie na kaloryferze)

Jaka długość smyczy treningowej?

Smycze są dostępne w szerokości 2cm oraz 4 długościach: 5m, 7m, 10m i 15m. Dla początkujących przewodników polecamy krótsze smycze 5m i 7m, trochę czasu zajmie nauka operowania na dużej ilości taśmy. Jeśli chcesz zapewnić psu więcej swobody wybierz dłuższą smycz.

Jak używać smyczy treningowej?

To świetne narzędzie przy nauce przywoływania, przydatne również jeśli Twój pies potrzebuje więcej swobody, a jesteście w parku, w którym nie można spuszczać psa ze smyczy. W trakcie nauki przywoływania po zawołaniu psa i braku reakcji z jego strony, możesz łatwo przywabić go do siebie używając długiej smyczy treningowej. Jeśli wybrałeś długi wariant smyczy lub masz delikatne dłonie zalecamy stosować na spacerach i treningach rękawiczki ochronne (na rower lub siłownie).